• 0212 903 0923
  • info@americantime.com.tr

Sıkça Sorulan Sorular

· Neden American Time ?

Öğretmenlerimizin tamamı anadili İngilizce olan diplomalı ve sertifikalı yabancı öğretmenlerdir.

5 aşamadan oluşan detaylı bir seviye belirleme sınavı uygulanır ve bunun sonucuna göre seviyenize en uygun sınıfa yerleştirilirsiniz. Dil eğitiminde başarının ilk koşulu seviyenize uygun sınıfa yerleştirilmekten geçmektedir.

Ders kitapları ve ek dokümanlar ücretsiz olarak verilir.

Uygulanan eğitim sistemi Avrupa dil standartlarına göre CEFR (Common European Framework) uygun olarak geliştirilmiştir.

Yoğun olmayan programlar dil eğitiminde motivasyon düşüklüğüne sebep olur. American Time da yoğun programlar uygulanır.

Ücretsiz aktivite derslerine katılarak bir seviyede alacağınız ders saatini ikiye katlamanız mümkündür.

Başaramadığınız bir seviyenin tamamını ücretsiz olarak baştan almanız mümkündür. *

Kaçırdığınız derslerin birebir telafisi mümkündür. *

Mezuniyet sonrası ömür boyu aktivite derslerine ücretsiz katılabilirsiniz.

Koşullara bağlıdır. *

· Programlarınız neden bu denli yoğun? Beynimizin farklı bil dilde düşünebilmesi o dile ne kadar yoğun bir şekilde maruz kaldığı ile orantılıdır. Yoğun olmayan programlar bu etkiyi yaratamayacağından motivasyon kaybına ve kısa vadede cesaretinizin kırılmasına sebep olacaktır.

· Çok çaba sarf ediyorum ama kendimde yeterli ilerleme hissetmiyorum. Yabancı bir dilde düşünebilmek herhangi bir konuda uzmanlaşmaktan çok farklıdır. Örnek vermek gerekirse tarih konusuna ilgi duyup bu konuda kendinizi geliştirmek istediğinizde yaptığınız her bir çalışmadan sonra birikiminizin arttığını hissedersiniz. Nevarki dil söz konusu olduğunda beynimiz bu şekilde işlemez. Günler geceler boyu çalışsak da sonuç alamadığımızı düşünmemiz doğaldır. Yabancı bir dilde düşünebilmek yavaş yavaş değil bir anda gerçekleşir. Öğrencilerimizin büyük bir yüzdesi bu noktaya Intermediate (B2) seviyesinin sonunda ulaşmaktadırlar. İşte bu eşik noktasına kadar motivasyonunu koruyabilenler başarılı olmakta, koruyamayanlar maalesef tekrar tekrar deneseler de amaçlarına ulaşamamaktadırlar.

· Neden yabancı öğretmenler? Aslında burada önemli olan öğretmeninizin milliyeti değil derslerde Türkçe konuşulmamasının avantajıdır. Anlayamadığınız bir konuda öğretmeninize neyi anlayamadığınızı izah edebilmek için 5 cümle kurduğunuzu var sayalım. Öğretmeninizin de size konuyu anlatabilmek adına 5 cümle kurduğunu düşünelim. Siz aslında o ortamda 5 cümle speaking (konuşma) ve 5 cümle de listenning (dinleme) yapmış oldunuz. Size İngilizceyi öğretecek olan da budur. Günün sonunda oradaki konuyu anlamış veya anlamamış olmanız ikinci derecede önemlidir.

· Ders Esnasında Konuşmaya Çekiniyorum. Aslında bu çekingenliğinizin altında yatan sadece İngilizce konuşmaktan kaynaklanmıyor. Yapılan araştırmalara göre topluluk önünde konuşma fobisi yükseklik korkusunun bile çok üzerinde. Bir korkuyu yenmenin en geçerli yöntemi de üzerine gitmektir. İlkokuldan üniversiteye kadar bulunduğumuz sınıflarda daima aktif birkaç kişi olduğunu hepimiz hatırlarız. Unutulmaması gereken her zaman en iyi öğrenenlerinde onlar olduğu gerçeğidir. Onlardan biri olmak yada olmamak seçim sizin.

· İngilizce dizi ve film izlemek dil öğrenimime katkıda bulunur mu? Özellikle kitaplardan öğrenilmesi çok zor olan günlük deyimlerin kavranması anlamında çok faydası olacaktır. Bugün pek çok platformda kolaylıkla gerçekleştirilebilen alt yazı seçeneğini de İngilizce yapmanız halinde konuşmalar hem gözünüze ve hem de kulağınıza hitap edecektir.

· Aynı anda hem okuma hem dinleme ve hem de kelime bilgimi arttırabileceğim bir çalışma yöntemi mevcut mudur? Biraz teknoloji bilgisi ile bu mümkün. Bunun için bir e-reader veya tablet bilgisayara, aynı kitabın hem ebook ve hem de audiobook versiyonuna ihtiyacınız olacak. Kitabın okunuşunu dinlerken bir yandan gözünüzle takip edebilecek, anlamadığınız sözcüklerin üzerine dokunarak anlamını görebileceksiniz. Konuyla ilgili şubelerimizden destek alabilirisiniz.

· Sınıf açılımı için neden bazı durumlarda beklemek zorunda kalıyorum. Toplamda 5 zaman diliminde ve 6 ayrı seviyede eğitimler devam etmektedir. Doğal olarak bir sınıfın başlayabilmesi için minimum sayıda öğrenci toplanması gerekmektedir. Bu sebeple bazı durumlarda sınıf açılışları için bir miktar beklenilebilmektedir. Bu zamanı aktivite derslerine katılarak değerlendirmek sağlıklı olacaktır. Derhal derslerine başlamak isteyen öğrenciler özel ders opsiyonunu da değerlendirebilirler.

· Mücbir sebeplerden dolayı eğitimime ara verebilir miyim? Kur içinde olunmaması kaydı ile eğitiminizi dondurabilirsiniz. Eğitiminiz donsa da varsa ödemeleriniz devam eder ancak alacak hakkınız saklıdır. Dondurma işlemi en fazla 1 yıl ile sınırlıdır.

· Eğitim hakkımı bir başkasına devir edebilir miyim? Mücbir bir sebebiniz olması ve bunu belgelemeniz durumunda American Time öğrencisi olmayan birine devir yapabilirsiniz. Devir esnasında varsa kalan ödemelerin tamamının kapatılması gereklidir.

· Dil okullarında kur sayıları ve kurlarda uygulanan ders sayıları farklılık gösteriyor. Fiyat kıyaslamasını nasıl yapmalıyım. Bir ders saatinin fiyatını sormanız yerinde olacaktır. Bu fiyata kitap ve diğer dokümanların dahil olup olmadığı aktivite derslerinin olup olmadığı ve varsa ne yoğunlukta olduğu da sorgulanmalıdır.